Агромаркет

Україна – на першому місці за експортом соняшнику та олії

В України 1 місце у світі за експортом соняшнику та олії, 2 місце у світі за виробництвом і 4 за експортом ячменю, 3 місце у світі з виробництва та 4 з експорту кукурудзи, 4 місце за обсягом вирощення картоплі, 5 – жита, 8 – пшениці, 9 – за виробництвом курячих яєць, 5 – меду.

Про це на своїй Фейсбук-сторінці повідомила віце-президент НААН, академік НААН, д.е.н., професор Ануш Балян.

На її думку, здобутки аграріїв – драйверів української економіки є беззаперечними.

Але Україна рекордсмен і за запасами природних копалин. За наявністю уранових руд – 1 місце у Європі, титанових руд – 10 місце у світі, 2 місце за запасами залізної руди, 4 місце за запасами калію. До речі, крім потужних запасів природного газу, ми ще й 13 у світі за запасами сланцевого.

В України 8 місце у світі за потужністю атомної енергетики. Ми 4-ті з продажу турбін для атомних електростанцій. Ми маємо 4-ту у світі за потужністю газотранспортну систему.

Ми 7 у світі за запасами вугілля.

«Чому аграрії належно виконують свою роботу, а галузі, які забезпечують народне господарство енергоносіями, дійшли до загрозливої енергетичної кризи, яка вже б’є як по економіці й по пересічних громадянах. Тому що у цих галузях інше ставлення до роботи, чи тому, що у нас в уряді та у Верховній Раді працює значно більше число чиновників, ніж у 80% інших країн», – задається питанням фахівець.

Нагадаємо, урожай соняшнику вже на 12% перевищує минулорічний.