Агромаркет

Видано перший органічний сертифікат відповідно до законодавства України

Видано перший органічний сертифікат відповідно до законодавства України

На початку червня цього року перший орган сертифікації, ТОВ «Органік Стандарт», було внесено до Державного реєстру органів сертифікації у сфері органічного виробництва та обігу органічної продукції України.

Про це повідомляє пресслужба «Органік Стандарт».

Впродовж червня-липня Органік Стандарт проводив щорічні інспекції (перевірки) органічних операторів вже за двома основними стандартами: за органічним Регламентом ЄС та за органічним законодавством України.

Відповідно до перехідних положень Закону України «Про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції» до 1 січня 2024 року виробникам органічної продукції, які перебувають під контролем органу сертифікації, може бути скорочено тривалість перехідного періоду, передбаченого цим Законом.

Значна частина виробників вже скористались цією нагодою і наприкінці липня видано перший органічний сертифікат ПП «Галекс-Агро», що підтверджує відповідність продукції вимогам законодавства України у сфері органічного виробництва.

Найближчим часом інші виробники також отримають сертифікати, на основі яких буде сформовано Державний реєстр операторів. Це офіційний перелік операторів, які здійснюють органічне виробництво та/або обіг органічної продукції відповідно до вимог законодавства України у сфері органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції, який веде Мінагрополітки.

Після внесення даних до відповідного реєстру органічні оператори матимуть право на використання державного логотипа для органічної продукції.

Нагадаємо, «Органік Стандарт» акредитовано за новими євростандартами.