Агромаркет

Вітчизняні сільгоспвиробники видали аграрних розписок на суму $1 млрд

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Станом на сьогодні в Україні понад 2 тис. малих сільгоспвиробників видали 4 тис. аграрних розписок і отримали фінансування на загальну суму $1 млрд від початку реалізації цього проєкту в 2015 році.

Про це повідомляє пресс-служба IFC.

За словами Лукаса Шнеллера, заступника керівника відділу з розвитку приватного сектору секретаріату з економічних справ Швейцарії (SECO), спільно з яким IFC реалізовує проєкт «Аграрні розписки в Україні», запорукою успіху цього інструменту є диверсифікація. Аграрні розписки використовуються у багатьох сегментах за межами традиційних видів аграрної продукції, включаючи садівництво та нішеву і органічну продукцію. Від такої диверсифікації виграють зокрема мікро- та малі аграрні підприємства.

«Запровадження аграрних розписок в Україні – це ініціатива, яку IFC розпочала так би мовити, знизу, спочатку заклавши нормативно-правову базу, підготувавши фінансові інститути та створивши обізнаність серед фермерів. Українські фермери нині широко використовують цей простий, зручний та надійний інструмент, щоб отримати таке потрібне фінансування. Ця фінансова інновація є важливою частиною роботи IFC, щоб допомогти Україні реалізувати її потенціал в сільськогосподарському виробництві», – зазначиі Джейсон Пеллмар, керівник регіонального офісу IFC в Україні, Білорусі та Молдові.

Крім роботи з українським урядом над розробкою відповідного законодавства, щр має вирішальне значення для належного функціонування аграрних розписок, IFC підтримала створення реєстру для обліку аграрних розписок. Сьогодні аграрні розписки поширюються на понад 40 окремих ланцюгів вартості, включаючи традиційні зернові та олійні культури, нішеві та органічні культури, а також інші сільськогосподарські продукти, такі як сіно, мед, молоко та ВРХ.

Консультативна робота IFC з розширення доступу до фінансування для малих аграрних підприємств є частиною комплексної діяльності, спрямованої на збільшення обсягу інвестицій у перспективне сільське господарство України. IFC також є одним з ключових інвесторів в аграрний сектор країни – вклад організації в його підтримку оцінюється в $1 млрд, починаючи з 2004 року.

Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!
  • 100 найкращих аграрних підприємств України
  • Експертна рада проекту «Аграрна Еліта України - 2019»
  • 100 найкращих аграрних підприємств України, за номінаціями