Агромаркет

Вірність традиції: депутати ще на рік продовжили мораторій на продаж сільгоспземель

Вірність традиції: депутати ще на рік продовжили мораторій на продаж сільгоспземель

Верховна Рада продовжила мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення ще на рік – до 1 січня 2020 року, передає УНН.

За ухвалення відповідного законопроекту № 9355-5 «Про внесення змін до розділу Х «Перехідні положення» Земельного кодексу України щодо продовження заборони відчуження сільськогосподарських земель» 20 грудня проголосував 231 народний депутат.

Таким чином депутати заборонили купівлю-продаж земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної та комунальної власності, крім вилучення (викупу) їх для суспільних потреб. Усі угоди (в тому числі довіреності), укладені під час дії заборони на купівлю-продаж або іншим способом відчуження земельних ділянок та земельних часток (паїв), є недійсними вже з моменту їхнього укладання.

Як зазначається в пояснювальній записці до законопроекту, продовження мораторію дозволить врегулювати за цей час на законодавчому рівні процедуру обігу земель сільськогосподарського призначення та розробити необхідні нормативно-правові акти для введення сільськогосподарських земель в економічний обіг.

До документу було зареєстровано 15 альтернативних законопроектів, кожен з яких передбачав різний термін продовження мораторію, проте найбільшу кількість голосів набрав законопроект авторства народного депутата Олександра Бакуменка, який підтримав парламентський комітет з питань аграрної політики та земельних відносин.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!