Агромаркет

Світові ціни на продовольство зростають третій місяць поспіль, - ФАО

Світові ціни на продовольство зростають третій місяць поспіль, - ФАО

Світові ціни на продовольчі товари зросли в травні третій місяць поспіль, оскільки підвищення цін на зернові та молочні продукти переважило зниження котирувань на цукор і рослинні олії.

Про це повідомляє пресслужба  Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО).
Індекс продовольчих цін ФАО у травні становив у середньому 120,4 пункту, що на 0,9 відсотка вище переглянутого квітневого рівня, але на 3,4 відсотка нижче порівняно з річним рівнем.

Індекс цін на зернові ФАО зріс на 6,3 відсотка порівняно з квітнем завдяки зростанню світових експортних цін на пшеницю, що відображає зростаюче занепокоєння щодо несприятливих умов для посівів в основних виробничих районах, включаючи частини Північної Америки, Європи та Чорноморського регіону.

Експортні ціни на кукурудзу також зросли в травні через занепокоєння щодо виробництва зернової в Аргентині через хворобу Spiroplasma (також відому як хвороба кукурудзи), у Бразилії через несприятливі погодні умови, а також побічні ефекти від ринків пшениці та обмеженої збутової діяльності в Україні. Тим часом індекс цін на цукор ФАО знизився на 7,5 відсотка порівняно з квітнем, головним чином під впливом хорошого початку нового сезону збору врожаю в Бразилії. Міжнародні ціни на сиру нафту також сприяли зниженню цін на цукор.

Індекс цін ФАО на рослинну олію впав на 2,4 відсотка порівняно з квітнем. Зниження цін на пальмову олію через сезонне збільшення виробництва та постійний слабкий глобальний попит з лишком компенсувало підвищення цін на соєву олію через зростання попиту з боку сектору біопалива, а також підвищення цін на ріпакову та соняшникову олії через зменшення експортних можливостей у Чорному морі.

Нагадаємо, ФАО підвищила прогноз щодо світового виробництва зерна.