Агромаркет

Верховна Рада визначилася зі штрафами за порушення норм вантажоперевезень

Сьогодні, 11 вересня Верховна Рада України ухвалила Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань здійснення габаритно-вагового контролю».

Про це повідомляється на сайті ВРУ.

Законом передбачається, що за перевищення встановлених законодавством габаритно-вагових норм від 5% до 10% при перевезенні вантажу без відповідного дозволу накладається штраф у розмірі 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (НМДГ), що наразі становить 8,5 тис. грн; від 10% до 20% – 1 тис. НМДГ, тобто 17 тис. грн; понад 20% – 2 тис. НМДГ, або 34 тис. грн.

Документ також закріплює можливість фіксації порушень, пов’язаних із відсутністю документів (дозволів) щодо узгодження умов і режимів перевезення в разі перевищення вагових або габаритних обмежень чи документу про внесення плати за проїзд великовагових (великогабаритних) транспортних засобів, в автоматичному режимі в порядку, установленому Кабінетом міністрів України.

«Адміністративну відповідальність за правопорушення у сфері безпеки на автомобільному транспорті, передбачені частиною другою статті 132-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, нестиме відповідальна особа – фізична особа або керівник юридичної особи, за якою зареєстровано транспортний засіб», – ідеться в повідомленні Парламенту.

Передбачається, що адміністративно-господарські штрафи за порушення законодавства про автомобільний транспорт, передбачені Законом «Про автомобільний транспорт» та адміністративні штрафи за порушення передбачені Кодексом України про адмінправопорушення, зараховуються до державного дорожнього фонду України.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!