Агромаркет
Головне:
Агромаркет

Вдосконалено процедуру ліцензування господарської діяльності

Верховна Рада ухвалила в цілому законопроєкт щодо вдосконалення ліцензування господарської діяльності в Україні. Його мета – спростити процедури ліцензування для дерегуляції економічної діяльності.

Про це повідомляється на сайті Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства.

«Ухвалений законопроєкт покликаний навести лад у системі ліцензування та привести до єдиної логіки спеціальні та загальний закон. Документ суттєво спрощує процедури ліцензування та робить їх зрозумілішими та простішими для бізнесу», – зазнаив заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Дмитро Романович.  

Так, законопроєкт запроваджує нову санкцію за порушення умов ліцензування – зупинення дії ліцензії в повному обсязі або частково. Такий вид санкції визначається як більш ефективний, ніж повне анулювання ліцензії, оскільки дає ліцензіату можливість виправити виявлені порушення ліцензійних умов і після цього швидко відновити чинну ліцензію для своєї діяльності.

Водночас документ встановлює порядок відновлення дії ліцензії, що була зупинена органом ліцензування, а також порядок оскарження ліцензіатом рішення органу ліцензування щодо зупинення дії ліцензії. 

Передбачається також, що при повторному поданні заяви про отримання ліцензії до заяви необхідно буде додавати лише ті документи, які стали підставою для рішення про відмову у її розгляді, за умови, що попередньо подані документи, що знаходяться у ліцензійній справі, на момент подачі повторної заяви зберегли свою актуальність.

Крім того, законопроєкт визначає, що анулювання ліцензії може бути здійснене лише у випадку серйозних порушень або ж їх повторення. Також вводяться нові умови для анулювання ліцензії, уніфікується розмір штрафів за порушення законодавства у сфері  ліцензування.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!

Журнали