Агромаркет
Головне:
Агромаркет

Вартість землі на початку реформи не буде нижчою за тисячу доларів, - думка

Нормативна оцінка земель (НГО) сприятиме формуванню ціни на землі сільськогосподарського призначення після відкриття ринку землі.

Таку думку про це під час вебінару висловив виконавчий директор агрохолдингу AGRICOM GROUP Петро Мельник, передає Фейсбук-сторінка «Електронного землевпорядника FieldBI».

«Саме НГО – перший параметр, нижче якого ніхто не зможе продати чи купити землю. Загалом же, ціну формуватимуть попит і пропозиція, які в свою чергу залежатимуть від: попиту в регіоні, наявності інвесторів, наявності конкурентів та інших гравців ринку, які зацікавлені здійснювати обробіток землі в конкретному регіоні», – цитує FieldBI пана Мельника.

Він припускає, що на старті реформи вартість землі не буде нижчою $1 тис. Далі впродовж року ціна зросте до $1,5 тис., а в окремих регіонах до $2 тис., після чого ціна зупиниться на цій позначці.

«Будуть регіони, де земля продаватиметься і дорожче – $3 тис. Але це поодинокі випадки. Попит і пропозиція будуть формувати ціну, але в середньому необхідно орієнтуватись на $1-1,5 тис.», – вважає Мельник.

Нагадаємо, «Агросем» впроваджуватиме інноваційні технології з землевпорядження.