Агромаркет

Вартість кукурудзи в Україні зростає попри зниження світових цін

Попри падіння світових цін на кукурудзу під тиском прогнозів значної пропозиції в новому сезоні, в Україні вони зростають внаслідок стримування продажів виробниками. Через це трейдери для виконання травневих контрактів змушені піднімати закупівельні ціни.

Про це повідомляють аналітики електронної зернової біржі Grain Trade. 

Як зазначається, окремі трейдери за швидкі поставки кукурудзи в порт у травні пропонують $168-170/тонна, або 5400-5430 грн/тонна, тоді як інші купують кукурудзу з поставкою у травні-червні за ціною $163-164/тонна, або 5250-5300 грн/тонна. Наразі ціни на кукурудзу в порту зрівнялися з цінами, за якими можна продати кукурудзу на світовому ринку з завантаженням на судно, хоча зазвичай вартість перевалювання в порту складає $10/тонна.

На світовому ринку ціни попиту на українську кукурудзу з поставкою у травні-червні складають $170/тонна (FOB), тоді як пропонують її по $177-178/тонна (FOB). Бразильську та американську кукурудзу пропонують поставити у липні-серпні за ціною $155/тонна (FOB). 

За тиждень Україна зменшила експорт кукурудзи на 41% – до 438 тис. тонн, а з початку сезону реалізувала 27,489 млн тонн із прогнозованих USDA у травні 32 млн тонн. Минулого року в цей період експорт складав 29,8 млн тонн.

Основний покупець української кукурудзи – ЄС – скорочує імпорт на тлі нарощування експорту. В порівнянні з аналогічним періодом 2018/19 МР у поточному сезоні країни ЄС імпорт кукурудзи зменшили на 15% – до 18,114 млн тонн, а експорт збільшили на 100% – до 4,606 млн тонн.

«Світові ціни на кукурудзу наразі підтримують два чинники: чутки про початок закупівель Китаєм кукурудзи з США та викликаний посушливою погодою поганий стан посівів кукурудзи другого врожаю в Бразилії, через що експерти AgRural зменшили прогноз врожаю на 2,3 млн тонн – до 97,7 млн тонн. Проте на ринок тиснуть дані про рекордні темпи сівби та гарна погода в кукурудзяному поясі США», – йдеться в повідомленні.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!