Агромаркет

В ЄС зацікавлені в купівлі українського цукру

В ЄС зацікавлені в купівлі українського цукру

В Євросоюзі зацікавлені в купівлі українського цукру, адже в країнах Співдружності прогнозується дефіцит цукру на рівні 2 млн тонн.

Про це в інтерв’ю The Ukrainian Farmer розповів в. о. голови правління Національної асоціації цукровиків України («Укрцукор») Назар Михайловин.

За його словами, до початку повномасштабної війни, коли ще були відкриті морські шляхи, певні обсяги цукру відвантажувалися на Азію. Від 24 лютого 2022 року експорт українського цукру більше переорієнтувався на країни ЄС: Румунію, Польщу, Угорщину, Італію, Францію, Німеччину тощо.

В. о. голови правління «Укрцукру» нагадав, що український цукор також зачепили заборони імпорту з боку 5-и країн Східної Європи. Проте наразі лише Словаччина продовжила заборону на імпорт цукру з України – інші європейські країни зняли усі обмеження й заборони на експорт цукру.
«В Європі прогнозують дефіцит цукру на рівні 2 млн тонн. Тому не дивно, що в ЄС зацікавлені в купівлі українського цукру. Адже він вигідніший, ніж придбання цукру-сирцю з Бразилії чи Індії з метою подальшої переробки», – зауважив Назар Михайловин.

Нагадаємо, середня собівартість вирощування цукрового буряку становить 2 тис. долл./га. Також ми писали, що 30-40% цукрових заводів використовують альтернативні джерела палива.