Агромаркет

В ЄС прогнозують істотне скорочення виробництва цукру

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Цього року в ЄС очікується значне скорочення виробництва цукру після того, як поля були спустошені шкідниками і посушливою ​​погодою, роблячи ЄС нетто-імпортером і тиснучи на цукрову галузь.

Про це повідомляє асоціація «Укрцукор» з посиланням на Reuters.

За оцінками французької групи виробників цукрових буряків CGB, в ЄС і Великобританії виробництво цукру зменшиться до 16,1 млн тонн, у порівнянні з приблизно 17 млн тонн у 2019 році, переважно через зниження виробництва цукрових буряків у Франції.

Очікується, що врожайність у Франції зменшиться на 15%, у порівнянні з середнім показником за п’ять років, головним чином через вірусну жовтуху, що розноситься попелицею, яка спустошила поля по всій країні, повідомив аналітик CGB Тімоті Массон.

У поєднанні зі скороченням посівної площі це означає, що виробництво цукрових буряків, які також використовуються для виробництва етанолу, зменшиться до 31,7 млн тонн із 38,6 млн тонн у 2019 році, в результаті чого виробництво рафінованого цукру у Франції зменшиться до 4,1 млн тонн із 4,9 млн тонн роком раніше.

За словами Тімоті Массона, нижчий обсяг виробництва в цьому році буде означати коротший період виробництва цукру за аналогічних витрат, що знизить їх конкурентоспроможність. Він оцінив збитки французької цукрової галузі в 170 млн євро.

Виробники кажуть, що скорочення врожайності можна було б уникнути, якби їм дозволили використовувати неонікотиноїди – пестициди, заборонені у багатьох країнах Європейського Союзу, оскільки вважається, що вони шкідливі для бджіл.

Міністр сільського господарства Франції заявив, що планує скасувати заборону на використання пестициду для цукрових буряків, щоб переконати фермерів не відмовлятися від цієї культури. Цукрова галузь все ще намагається відновитися після багатьох років низької прибутковості через падіння цін на цукор.

Очікується, що скорочення врожайності буде аналогічним у Великобританії, але буде частково компенсовано збільшенням посівної площі на 5%, вважає Артур Маршалл, старший комерційний аналітик NFU Sugar.

За даними British Sugar, в сезоні 2019/2020 МР у Великобританії виробництво рафінованого цукру склало 1,19 млн тонн.

За даними фермерів, вплив заборони на неонікотиноїди в Німеччині був меншим, але в цьому році цукрові буряки постраждали від посушливої ​​погоди.

За прогнозом Асоціації виробників цукру Німеччини WVZ, у 2020/2021 МР у Німеччині виробництво рафінованого цукру з буряка зменшиться приблизно до 4,12 млн тонн із 4,23 млн тонн у минулому сезоні.

За попередніми оцінками, в Польщі виробництво рафінованого цукру збільшиться приблизно до 2,2 млн тонн із 2 млн тонн у минулому сезоні, завдяки більшій врожайності цукрових буряків, ніж роком раніше, повідомив Рафал Страхота, голова Асоціації виробників цукрових буряків Польщі KZPBC.

Джерело:
AgroTimes
Поділитись:
  • 100 найкращих аграрних підприємств України
  • Експертна рада проекту «Аграрна Еліта України - 2019»
  • 100 найкращих аграрних підприємств України, за номінаціями