Агромаркет

В АПК зростатиме кількість працівників за аутсорсингом

В АПК зростатиме кількість працівників за аутсорсингом

Доля фахівців, які працюють на умовах аутсорсингу в агросекторі, зростатиме.

Про це під час онлайн-івенту «Тренди C&B в агро» розповіла директор з управління персоналом «Кернел» Наталя Кульчицька.

За її словами, наразі на ринку спостерігається зростання конкуренції за фахівців.

Вона розказала, що фонд оплати праці є складовою собівартості продукції. І собівартість щороку зростатиме, в тому числі через необхідність підвищувати зарплати у зв`язку із зростанням конкуренції за фахівців, демографічну ситуацію, трудову міграцію тощо. Тому у компаніях розпочали рахувати, вигідніше мати штатного співробітника або ж залучати його за аутсорсингом чи у співпраці з центрами зайнятості набирати персонал на сезон. Адже, на її думку, ходлинги вже вчаться управляти даними із метою контролю над собівартістю продукції.

«Думаю, що доля аутсорсингу буде зростати. Однак в Україні по деяких позиціях недостатній рівень сервісу по позиціях, які потрібні холдингам. Але ситуація буде мінятися. Згідно із прогнозами Світового економічного форуму, передбачається перехід на аутсорс до 40% за неосновними послугами бізнесу», – підкреслила Наталя Кульчицька.

Нагадаємо, названо тренди в інженерних та земельних службах холдингів. Також експерт розповіла про тренди в агрономічних службах холдингів.