Агромаркет
Головне:
Агромаркет

Названо тренди в інженерних та земельних службах холдингів

В інженерних та земельних службах холдингів спостерігаються певні тренди.

Про це під час онлайн-івенту «Тренди C&B в агро» повідомила провідний експерт Agrohub, партнер консалтингової практики Odgers Berndtson Наталя Голубнича.

За її словами, холдинги останнім часом воліють брати технику у лізинг чи за аутсорсингом. В тому числі за аутсорсингом підприємства набирають й частину персоналу, адже таке співробітництво суттєво зменшує навантаження на власну інженерну службу.

«Цілий ряд робітничих спеціальностей вже оформлено як аутсорсингові послуги або як договірну оплату праці. Також варто зазначити, що з ринку пішла розрядність робітничих спеціальностей», – зауважила Наталя Голубнича.

За її словами, дрібні ремонтні роботи зазвичай делегують трактористам та механізаторам, а ось складні роботи, особливо імпортної техніки, довіряють спеціалізованим сервісним центрам.

Експертка констатувала, що земельна служба у порівнянні із інженерною та аграрною службами є найменш структурованою.

«У різних холдингів різні підходи – навіть окремі функції мігрують між ролями. Тим не менш, спостерігається тенденція щодо злиття земельної служби із соціальною. Крім того, варто відзначити суттєве скорочення кількості менеджерів села: у деяких холдингах менеджери працюють за аутсорсингом, а у деяких просто відмовляються від таких позицій», – констатувала Наталя Голубнича.

За її словами, через діджиталізацію у холдингах збільшилася кількість фахівців з обліку земельних ресурсів та роботи з електронними базами даних. Також спостерігається тенденція переходу від позиції «фахівець з оформлення спадщини» до більшої універсальності.

Нагадаємо, експерт розповіла про тренди в агрономічних службах холдингів.

Журнали