Агромаркет

Утилізувати непридатні пестициди тепер можна буде як в Україні, так і за кордоном

Утилізувати непридатні пестициди тепер можна буде як в Україні, так і за кордоном

Відтепер суб’єкти господарювання зможуть самостійно обирати, де утилізувати непридатні для використання та заборонені до застосування хімічні засоби захисту рослин – в Україні чи за її межами.

Кабінет міністрів підтримав позицію Мінприроди та схвалив зміни щодо контролю за транскордонним перевезенням небезпечних відходів та їхньою утилізацією.

Про це повідомив міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак.

Він зазначив, що ця ситуація давно потребувала вирішення, оскільки в Україні ще з часів СРСР накопичилося понад 8,5 тис. тонн непридатних для використання та заборонених до застосування пестицидів.

«Насправді в Україні було лише одне підприємство, яке б могло здійснювати утилізацію таких відходів, – зазначив Остап Семерак. – Як показала практика, зупинка такого підприємства автоматично заводить країну в колапс. На сьогодні виникла ситуація, коли у нас взагалі відсутні  підприємства, які б могли здійснювати утилізацію цієї категорії відходів».

Проте такі підприємства є в інших країнах, однак через законодавчі колізії до цього часу була заблокована можливість утилізувати пестициди за кордоном.

Міністр зазначив, що уряд також допоміг привести нормативно-правові акти, які регулюють цю сферу, у відповідність до міжнародних вимог, зокрема Базельської конвенції.

«Відтепер суб’єкти господарювання зможуть самостійно прораховувати, як найбільш вигідно здійснювати утилізацію та видалення непридатних хімічних речовин, що використовуються в аграрному секторі», – сказав Остап Семерак.

Довідка

Базельська конвенція про контроль за транскордонним перевезенням небезпечних відходів та їх видаленням є міжнародним договором. Вона має на меті мінімізувати кількість і токсичність зібраних відходів, щоб забезпечити екологічно безпечне управління ними якомога ближче до джерела виробництва та надати допомогу країнам, що розвиваються, з екологічно безпечного управління небезпечними та іншими відходами, які вони створюють.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!