Агромаркет
Головне:
Агромаркет

Урядовий комітет підтримав скасування з 1 жовтня держрегулювання цін на продукти харчування

Урядовий комітет підтримав скасування з 1 жовтня держрегулювання цін на продукти харчування

Урядовий комітет під головуванням першого віце-прем’єра Степана Кубіва схвалив проект постанови «Про реалізацію пілотного проекту щодо ціноутворення на товари і послуги в сфері виробництва і реалізації продовольчих товарів».

Згідно з повідомленням на сайті Міністерства економічного розвитку та торгівлі, пілотний проект передбачає тимчасове скасування з 1 жовтня адміністративного регулювання цін на продукти харчування.

Протягом трьох місяців вивчатиметься динаміка цін, і за результатами моніторингу буде прийнято рішення про скасування, обмеження або відновлення такого регулювання.

МЕРТ зазначає, що адміністративне регулювання цін неефективно. Ціни на продукти, які штучно регулюються, зростають в середньому на 20% швидше, ніж ціни на інші продукти.

«В умовах вільної конкуренції бізнес змушений пропонувати кращу ціну і для цього зовсім не потрібно втручання держави. Навпаки – таке втручання тільки шкодить, воно спотворює конкуренцію, обмежує доступ на ринок, провокує зростання цін і створює можливості для зловживань», – вважає заступник міністра економічного розвитку та торгівлі Максим Нефьодов.

За його словами, регулювання цін не виконує головної своєї задачі – захисту соціально вразливих верств населення.

Рішення про скасування державного регулювання цін неодноразово обговорювалося з юристами, представниками бізнесу, Міністерством аграрної політики та продовольства, Державної регуляторної служби, Держпродпспоживслужби й Антимонопольного комітету.

Інтерфакс-Україна 

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!

Журнали