Агромаркет
Головне:
Агромаркет

Уряд затвердив порядок ведення «органічних» реєстрів

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Кабінет Міністрів України затвердив порядок ведення Державного реєстру операторів, що здійснюють виробництво продукції, Державного реєстру органів сертифікації у сфері органічного виробництва та обігу органічної продукції та Державного реєстру органічного насіння і садивного матеріалу.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства.

«Сьогодні, на жаль, виробництво всієї органічної продукції перебуває поза межами правового поля. Будь-хто може підробляти таку продукцію і маркувати знаком «органічний продукт», а споживачі – купувати під цим знаком продукцію, яка не є такою. Ми виправляємо це і захищаємо виробників дійсно органічної продукції», – зазначив міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов.

Ведення реєстрів відбуватиметься у вільному доступі, що надасть можливість громадянам, суб’єктам ринку органічної продукції та іншим зацікавленим особам отримувати актуальну та достовірну інформацію стосовно:

  • виробників органічної продукції;
  • органів сертифікації, що мають право на проведення сертифікації органічного виробництва;
  • наявності органічного насіння і садивного матеріалу.

Цими базами даних зможуть користуватися всі учасники ринку для здійснення своєї господарської діяльності.

Нагадаємо, на виставці BioFach 2020 у Нюрнберзі органічну Україну представляють 37 компаній, з яких 17 – у національному павільйоні.

Довідка

Протягом 2017-2018 рр. площі сільськогосподарських земель з органічним статусом зросли на 7% (309,1 тис. га), кількість виробників – на 26% (635), у 2018 році Україна зайняла 4-те місце за обсягом поставок органічної продукції до ЄС (266,7 тис. тонн).

Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!