Агромаркет
Головне:
Агромаркет

Уряд запровадив граничні торгівельні надбавки на дизпальне

Кабінет Міністрів України ухвалив постанову, якою запровадив граничні торговельні надбавки (націнки) на пальне на період дії карантину. Продавці пального повинні враховувати цю надбавку під час встановлення роздрібної ціни, що реалізується через мережу АЗС.
Про це повідомляє пресслужба Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.
“Запровадження Урядом граничних торговельних надбавок на пальне – це вимушений і тимчасовий захід на період карантину. Це відповідь на необґрунтоване зростання цін на пальне в роздрібних мережах… Граничний розмір торговельної надбавки унеможливить маніпуляцію цінами, стабілізує ринок роздрібної торгівлі пальним та запровадить прозорий механізм ціноутворення», – прокоментував Міністр розвитку економки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко.
Гранична торговельна надбавка нараховуватиметься до середньої вартості пального, яка визначатиметься на підставі даних міжнародного інформаційного агентства Platts CIF NWE за попередню декаду з урахуванням акцизу та податку на додану вартість.
Граничний рівень торговельної надбавки встановлено у таких розмірах:
– не більше 7 гривень (включаючи ПДВ) на 1 літр для дизельного пального;
– не більше 5 гривень (включаючи ПДВ) на 1 літр для автомобільних бензинів.
Інформація про середню вартість 1 літра дизельного пального та бензинів автомобільних оприлюднюватиметься на офіційному веб-сайті Мінекономіки щомісяця до 3, 13 і 23 числа.
Постанова вступає в силу з 15 травня.

Нагадаємо, підвищення цін на пальне понад 1% декларуватимуть. Раніше в уряді пообіцяли сприяти ціновій стабільності на ринку пального.

Журнали