Агромаркет

Уряд схвалив законопроєкт щодо швидких інвестицій для переробників

Уряд схвалив законопроєкт про спрощення дозвільних процедур для набуття права на землю та для початку будівництва під час реалізації проєктів, що спрямовані на відновлення економіки.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства економіки України.

Під час дії воєнного стану та у відбудовний період підприємці, які реалізують проекти, що входять до Переліку проєктів відновлення економіки, отримують максимально сприятливі умови для інвестування.

Це, зокрема:

– скорочення строків набуття прав на земельну ділянку – з 18 до 3 місяців,

– право на земельну ділянку набуватиметься без аукціону, без документації з землеустрою, з гарантіями невідчуження ділянки,

– встановлення та зміна цільового призначення землі зможе відбуватися без дотримання правил співвідношення між видом цільового призначення та видом функціонального призначення території,

– проектування об’єкта будівництва може відбуватися без дотримання містобудівних умов і обмежень за умови відповідності будівельним нормам.  

Проектом відновлення буде вважатися проект, який:

– має вартість від 500 тисяч євро;

– спрямований на будь-яку сферу промисловості (за виключенням діяльності з поводження з відходами та будівництва житла).

Для його включення до Переліку проектів відновлення підприємцю слід подати заявку до Міністерства економіки.

Уряд схвалив законопроект, який незабаром буде зареєстрований у рарламенті.

 «Пришвидшуємо відбудову України шляхом залучення приватних інвестицій.  Створюємо інвесторам максимально комфортні процедурні умови для реалізації інвестиційних проектів, – прокоментувала рішення уряду перший віцепрем’єр-міністр – міністр економіки України Юлія Свириденко. – Наша мета після завершення бойових дій максимально швидко повернутися до довоєнного стану економіки. Таким чином будемо мати вихідну точку для подальшого зростання. Нам слід в найкоротші строки відбудувати інфраструктуру, відновити втрачені та створити нові виробництва. Закон про швидкі інвестиції передбачає такі змін в законодавстві, щоб в Україні можна було максимально швидко і без зайвої бюрократії будувати промислові підприємства з нуля. Таким чином ми плануємо якнайсильніше розвинути переробну промисловість». 

Нагадаємо, уряд виділив 45 млн грн на гранти для розвитку переробних підприємств.