Агромаркет

Українська зернова асоціація вимагає в уряду не допустити зупинки експорту зернових з України через коронавірус

Українська зернова асоціація (УЗА) занепокоєна можливістю закриття зернових пунктів пропуску, в тому числі й морських портів, про що свідчить перелік пунктів пропуску від прикордонників та митників, рекомендованих до закриття.

Про це йдеться на Фейсбук-сторінці організації.

«УЗА звертає увагу уряду на те, що закриття портів для експорту українських зернових є адміністративним обмеженням, яке негативно вплине на обсяги експорту (Україна повинна ще експортувати близько 20 млн тонн зернових або 30% від прогнозованого обсягу експорту)», – йдеться в повідомленні.

Як зазначається, зупинка експорту зернових зменшить обсяги валютної виручки, погрішить стабільність фінансової системи і значно зменшить доходи бюджету країни, адже, як відомо, кожен третій долар валютної виручки країни надходить від аграрного експорту.

Натомість закриття зернових пунктів пропуску та портів приведе до паніки на ринку, падіння цін на внутрішньому ринку зерна та втрати довіри до українських контрагентів на міжнародному ринку, зокрема на ринках імпортерів українського зерна.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!