Агромаркет
Головне:
Агромаркет

Україна за 10 днів вичерпала річну квоту на експорт меду до ЄС

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Станом на 10 січня 2020 року українські компанії повністю використали тарифну квоту на мед, яку в 2020 році Європейський Союз збільшив до 6 тис. тонн на рік.

Про це повідомляє Євроінтеграційний портал.

Окрім меду, популярними серед українських експортерів є тарифні квоти на солод та пшеничну клейковину (уже використано 72% квот на 2020 рік), виноградний та яблучні соки (67%), цукор (28%), м’ясо птиці та напівфабрикати з м’яса птиці (25%), яйця та альбуміни (20%).

З початку 2020 року українські експортери використовують можливості 19 з 40 тарифних квот в рамках Поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі між Україною та ЄС. 

«Тарифні квоти дозволяють українським виробникам експортувати продукцію в країни Євросоюзу за пільговою або нульовою ставкою мита. Тобто – заощаджувати чимало коштів, продаючи товари в країни ЄС. Експортувати можна і без використання квот, але тоді потрібно сплачувати мито у повному обсязі», – йдеться в повідомленні.

Загалом на цей рік Євросоюз збільшив квоти для 18 сільськогосподарських позицій. Серед них – м’ясо птиці (з 19,2 тис. тонн до 20 тис. тонн) і яйця (з 2,7 тис. тонн до 3 тис. тонн).

Нагадаємо, за 11 місяців 2019 року Україна експортувала більше меду, ніж за весь 2018-ий, а виручки отримала менше.

Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!