Агромаркет

Україна відновила ввізне мито на російське дизпаливо

Україна повернула скасоване данями спеціальне мито на російське дизельне паливо, скраплений газ та вугілля. Відповідна постанова Кабміну №719 від 17 серпня оприлюднена на урядовому порталі.

Так, мита у розмірі 4% введені стосовно важких дистилятів (газойлів), що імпортуються з Росії трубопровідним транспортом (під цю категорію підпадає російське ДП). Також введено спецмито у росмірі 3% щодо газів зріджених і вуглеводнів.

Для всіх типів вугілля введене спецмито розміром 65% (крім антрацитового вугілля незалежно від мети ввезення; бітумінозного вугілля, що коксується та іншого вугілля для використання в металургійній і коксохімічній промисловості, а також бітумінозного, коксівного та іншого вугілля з виходом летких речовин у перерахунку на суху безмінеральну основу до 35% включно для використання у виробництві електричної і теплової енергії).

«Документами, які засвідчують мету використання зазначених товарів, є зовнішньоекономічні договори та/або договори постачання на території України, стороною яких є підприємства металургійної та коксохімічної промисловості або виробники електричної та теплової енергії, що підтверджується відповідним кодом виду економічної діяльності підприємства, а у разі коли така діяльність ліцензується згідно із законодавством, — відповідною ліцензією», – йдеться в документі.

Також зазначається, що в разі нецільового використання зазначених товарів спеціальне мито підлягає донарахуванню відповідно до законодавства.

У разі неможливості достовірно встановити країну походження товарів, щодо яких застосовується спеціальне мито згідно з цим пунктом, такі товари випускаються у вільний обіг на митній території України за умови сплати спеціального мита за визначеними цим пунктом ставками.

Визнані такими, що втратили чинність, постанови Кабміну, якими вводилися спецмита на російське дизпаливо, автогаз і енергетичне вугілля.