Агромаркет

Експерт розповів про нюанси сертифікації товарів для поставок до ЄС

За наявності Сертифіката з перевезення товару EUR.1., не потрібно сплачувати мито в Україні, імпортуючи товари з ЄС, а також мито Європейському Союзу під час поставки туди української продукції.

Про це зазначила керівник митно-брокерськго відділу групи логістичних компаній ZAMMLER Юлія Клопотюк.

«За відсутності сертифікату ставка мита буде понад квоту – 17,3%, маючи сертифікат ставка ввізного мита в ЄС – 0%. Отримати його не так і важко. Єдиним нюансом є те, що під час отримання потрібно бути присутнім відправнику товару з мокрою печаткою», – відзначила фахівець.

Вона також зауважила, що документ заповнюється англійською мовою на одну партію товару. Потрібні такі ж документи, як для митної декларації, а також:

  • заява встановленого зразка разом з декларацією експортера;
  • декларація постачальника про преференційне походження товару.

Фахівець зауважує, що замовники з ЄС можуть вимагати від виробника наявність сертифікату відповідності певному міжнародному стандарту (ISO 22000, FSSC 22000, BRC, IFS).

«Ці сертифікати не є обов’язковими для ввезення на територію ЄС, проте вони часто є необхідною умовою для реалізації продукції. Це зазвичай сертифікати «здоров’я».  IFS – містить інформацію про те, що ваш товар не має ГМО та придатний для споживання людиною. Сертифікат ISO відповідає міжнародним стандартам по якості та безпечності товару», – додала Юлія Клопотюк.

Нагадаємо, під час митного оформлення доцільніше укладати зовнішньо-економічний договір, аніж інвойс. Як повідомлялося, процедуру акредитації експортерів на митниці спростили.