Агромаркет

Україна страхуватиме польські вантажі

Польща та Україна зобов’язалися встановити чіткий механізм для забезпечення інструментів страхового покриття постачання товарів і послуг.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства економіки України.

Йдеться про страхування транспорту і вантажів, які польські партнери будуть ввозити до України. Зокрема, це можливо зробити через польську експортну кредитну агенцію KUKE.

“Одним із варіантів забезпечення можуть слугувати гарантії уряду Польщі та України. Розглядатиметься можливість депонування українським урядом коштів на спеціальному рахунку або надання державної фінансової гарантії. Це слугуватиме зустрічним забезпеченням зі сторони українського уряду та запорукою безпеки для польських контрагентів українського бізнесу”, – пояснила перший віце-прем’єр-міністр України – міністр економіки Юлія Свириденко.

В результаті реалізації цього Меморандуму Україна отримає зростання обсягів торгівлі з Польщею. В 2021 році Польща серед країн Європи посідала в ній перше місце (обіг товарів та послуг на суму 10,7 млрд доларів). А за січень-березень він зріс ще на 11%. Саме через Польщу до України надходять стратегічно важливі товари. В тому числі оборонна продукція та пальне.

Нагадаємо, держава частково компенсуватиме аграріям страхування врожаю. Також ми писали, що на страхування врожаю з держбюджету виділили 240 млн грн.