Агромаркет

Україна може збільшити виробництво рису

Україна може збільшити виробництво рису

Україні має всі можливості для збільшення обсягів виробництва рису, щоб повністю забезпечувати власні потреби, а у перспективі – більше експортувати.

Таку думку висловив заступник міністра аграрної політики та продовольства України Віктор Шеремета.

«Україна – одна з провідних країн світу за експортом зернової продукції. Проте імпорт такого корисного і дієтичного продукту як рис значно перевищує експорт. На сьогодні лише два регіони (Одеська та Херсонська області) займаються вирощуванням рису. Враховуючи кліматичні зміни, в України є всі можливості для збільшення посівів рису для забезпечення як власних потреб, так і у перспективі – освоєння нових ринків збуту», – зауважив Віктор Шеремета.

За його словами, перспективними ринками збуту є азіатські країни, де найбільше споживають рис, і відбувається приріст населення.

Крім того, вирощування рису має важливе значення і як фактор ефективного використання малопродуктивних земель для поліпшення їх родючості, меліоративного стану, а також для одержання в рисових сівозмінах високих урожаїв інших зернових, технічних і кормових культур.

Наразі Інститут рису НААН проводить дослідження зі створення нових високопродуктивних сортів рису, удосконалює технології вирощування цієї культури на краплинному зрошенні з урахуванням вимог охорони навколишнього середовища.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!