Агромаркет

У Китаї зростає попит на корми для тварин

У 2020/21 МР споживання в Китаї кормів і залишків фуражного зерна, пшениці й рису фуражної якості, за оцінками, зросте до 249,9 млн тонн, що на 15,6 млн тонн більше проти попереднього маркетингового року в зв’язку з прогнозованим відновленням виробництва свинини і загальним зростанням попиту на корми.

Про це пише All About Feed.

Водночас високі ціни і високі показники цвілі обмежують споживання кормів із кукурудзи попередніх урожаїв. Ціни на кукурудзу, які відновилися до нового максимуму, означають, що прогнозоване споживання кормів із кукурудзи 2020/21 МР менше, ніж передбачалося.

Виробництво кукурудзи у 2020/21 МР становить 260,7 млн тонн. Імпорт кукурудзи прогнозують на рівні 22 млн тонн.

Виробництво сорго в Китаї в поточному сезоні складає 3,55 млн тонн. У середині грудня сорго нового врожаю коштувало близько $621/тонна, що майже вдвічі більше ціни за аналогічний період попереднього року. Очікується, що зростання цін збережеться за нижчих обсягів поставок. Споживання сорго у 2020/21 МР прогнозується на рівні 10 млн тонн. Імпорт цієї культури очікується на рівні 6,5 млн тонн.

Виробництво ячменю цього сезону не змінилося – 900 тис. тонн, оскільки державні стимули спрямовані на інші зернові та фуражні культури. Імпорт ячменю оцінюється в 7 млн тонн.

Виробництво пшениці вище, ніж торік, завдяки зростанню врожайності, незважаючи на очікуване зменшення посівних площ. Споживання пшениці у Китаї прогнозується на рівні 132 млн тонн, що нижче початкових оцінок через зниження використання кормів і менше, ніж очікувалося. Деякі комбікормові заводи замінюють до 15-30% кукурудзи пшеницею. Імпорт пшениці у 2020/21 МР прогнозується на рівні 8,5 млн тонн.

Виробництво подрібненого рису очікується на рівні 148,3 млн тонн, тоді як споживання – 152 млн тонн, що вище початкового прогнозу через споживання кормів, що постійно зростає. Згідно з галузевими джерелами, непублічні аукціони з продажу кормового рису триватимуть кілька тижнів, починаючи з серпня, з пропозиціями близько 1 млн тонн рису на тиждень.

Як повідомлялося, Китай знову лідирує у світовому рейтингу виробників кормів.