Агромаркет

Україна може стати світовим лідером за розвитком діджиталізації аграрного сектору, – думка

У найближче десятиліття Україна має всі шанси зайняти перше місце в світі за розвитоком діджиталізації аграрного сектору.

Про це повідомила експерт з інновацій, керуючий партнер компанії Clever Agri Ірина Кравець.

За її словами, світовим трендом наразі є «Індустрія 4.0» – це наступна фаза цифровізації економіки, де головну роль відіграють аналітика великих даних (Big Data), предикативна аналітика тощо.

«Наша держава має дві сильні сфери – це агро та ІТ. І саме об’єднання цих двох сефр є головним викликом і перспективою для України в досягненні «Індустрії 4.0», – зазначила Ірина Кравець.

Крім того, на її думку, вітчизняним аграріям необхідно змінити підхід до впровадження новітніх технологій у виробництво: це мають бути не затрати, а інвестиції. Тут важливо правильно розставити акценти.

Як зазначає експерт, за даними прогнозу, частка цифрової економіки у ВВП передових країн до 2030 року сягне 50-60%. А в Україні цей показник може бути на рівні 65% за умови правильного спрямування інтелектуального потенціалу країни.

Наразі ключовими проблемами Big Data є недостатня якість даних, непридатна форма їх використання, недостатня кількість фахівців, помилки в даних тощо.

«У сфері точного землеробства є багато стартапів, що обіцяють виробникам краще розуміння, дієві дані і здатність приносити більше врожаю з меншими затратами. Насправді сільгоспвиробники та їхні агрономи «тонуть» у даних. У результаті аграрії концентруються на прийнятті кількох незв’язаних між собою цифрових рішень або взагалі уникають їх. На щастя, на ринку поступово з’являються рішення цієї проблеми», – зауважила Ірина Кравець.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!