Агромаркет

Україна хоче експортувати кукурудзу до Білорусі

Україна хоче експортувати кукурудзу до Білорусі

Україна та Білорусь зацікавлені у розвитку співпраці за такими напрямами, як  ветеринарний і продовольчий нагляд, племінне тваринництво, державне сортовипробування й охорона прав на сорти рослин, сільськогосподарське машинобудування та науково-технологічна діяльність.

Обговорення стану та перспектив співробітництва відбулося під час засідання у Гомелі (Білорусь) українсько-білоруської Робочої групи щодо збільшення взаємної присутності на ринках Білорусі й України сільськогосподарської, харчової та іншої продукції.

Про це повідомили у Мінагрополітики.

Зокрема, Україна запропонувала білоруським колегам розглянути можливість імпорту української кукурудзи в зв’язку з недостатнім урожаєм цієї культури в Білорусі.

Ветеринарна служба України та Білорусі продовжуватимуть роботу із внесення українських підприємств до реєстру компаній, які мають право експорту продукції до країн Євразійського економічного союзу, в тому числі до Білорусі.

Крім того, українська сторона запропонувала активізувати взаємовигідне співробітництво у галузі племінного тваринництва (зокрема, у реалізації племінних ресурсів ВРХ, овець), а також у галузі селекції, насінництва та розсадництва і в галузі сортовипробування й охорони прав на сорти рослин.

Також були обговорені  наступні кроки щодо постачання та налагодження спільного інвестиційного виробництва пріоритетних видів техніки, розширення коопераційних зв’язків між машинобудівниками обох країн.

Чергове засідання відбудеться в 2019 році в Україні.

Довідка

Частка Білорусі в загальній структурі зовнішньоторговельного обігу продукції агропромислового комплексу України за січень-серпень 2018 року склала 2,7%.

Товарообіг між Україною та Білоруссю за січень-серпень 2018 року сягнув $410,2 млн (+25,1% порівняно з аналогічним періодом 2017 року).

Експорт української сільгосппродукції до Білорусі за січень-серпень 2018 року становив $379,4 млн (+23,6%). Імпорт сільгосппродукції з Білорусі за вісім місяців цього року склав $30,8 млн (+46,9%).

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!