Агромаркет

У яких випадках власники землі втратять свої ділянки, - Мінюст

До 1 січня 2025 року власники землі повинні оформити право власності на ділянку й попіклуватися про отримання її кадастрового номеру. В іншому разі вважатиметься, що власник відмовляється від неї.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства юстиції.

Нотаріус не може посвідчувати договір купівлі-продажу житлового будинку, будівлі або споруди у разі відсутності інформації про кадастровий номер земельної ділянки, на якій розміщений цей об’єкт.

Присвоєння кадастрового номера — обов’язкова складова процесу приватизації, оформлення прав власності, врегулювання договірних відносин, що здійснюється шляхом державної реєстрації земельної ділянки у Державному земельному кадастрі.

Якщо до 1 січня 2025 року власник невитребуваної земельної частки (паю) або його спадкоємець не оформив право власності на земельну ділянку, він вважається таким, що відмовився від одержання земельної ділянки. Тому отримання кадастрового номера земельної ділянки, яка вже належить особі на підставі державного акту про право власності на землю, але в якому відсутній кадастровий номер — є необхідною умовою для реєстрації самого права власності на земельну ділянку.

Кадастровий номер присвоюється земельній ділянці незалежно від форми власності.

Для присвоєння кадастрового номера необхідно звернутися в Держгеокадастр і передати на розгляд пакет документів:

– заяву (у паперовій або електронній формі) про державну реєстрацію земельної ділянки встановленої форми;

– оригінал документації із землеустрою, яка є підставою для формування земельної ділянки;

– документація із землеустрою, яка є підставою для формування земельної ділянки у формі електронного документа.

У разі, якщо відомості про земельні ділянки, право власності на які виникло до 2004 року, не внесені до Державного реєстру земель, їх державна реєстрація здійснюється на підставі технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) за заявою їх власників.

Державний кадастровий реєстратор протягом 14 днів з дня реєстрації заяви здійснює державну реєстрацію земельної ділянки або надає заявнику мотивовану відмову.

На підтвердження державної реєстрації земельної ділянки заявнику безоплатно видається витяг з Державного земельного кадастру про земельну ділянку.

Нагадаємо, Роман Лещенко назвав середню ціну за гектар землі. Раніше у МінАПК нагадали, як скористатися переважним правом на викуп землі.