Агромаркет

Роман Лещенко назвав середню ціну за гектар землі

30 липня виповнюється 30 днів старту ринку землі — основній події земельної реформи. Середня ціна за гектар становить 40 тисяч гривень.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства аграрної політики та продовольства України, цитуючи міністра Романа Лещенка.

Він зауважив, що ринок землі сьогодні повноцінно функціонує. Зокрема, за 30 днів було укладено 2901 угоду.

«Тобто, лише 1 із 2 тисяч власників землі розпорядилися нею: продав чи подарував», — наголошує міністр Лещенко.

За 30 днів роботи ринку загальна площа проданих ділянок, щодо яких зареєстровано правочини, становила 5324 га, а сума угод – 210 млн гривень.

«За перший місяць ринку землі середня ціна за український гектар становить 40 тисяч гривень. Наразі найбільше землі придбали у Полтавській, Тернопільській та Кіровоградській областях. Але географія продажів — по всій країні», — інформує Роман Лещенко.

За його словами, дедалі більше нотаріусів освоюють всі інструменти, необхідні для реєстрації угод, і дедалі більше аграріїв пересвідчуються у дієвості ринку.

«40 тис. за гектар — це наша стартова лінія! Ми з вами перейшли на новий етап ставлення до землі. Земля — це захищена, вільна власність, вартість якої зростає», —наголошує міністр Лещенко.

Нагадаємо, у МінАПК нагадали, як скористатися переважним правом на викуп землі. Раніше ми писали, кому надається переважне право на купівлю землі.