Агромаркет

У травні сапери повернули аграріям майже 31 тис. земель сільгосппризначення

У травні сапери повернули аграріям майже 31 тис. земель сільгосппризначення

У травні підрозділи урядових та неурядових операторів протимінної діяльності обстежили майже 31 тисячу гектарів земель сільгосппризначення. Усього з початку року демінери обстежили більш як 146 тисяч гектарів сільгоспземель, повернули в господарську експлуатацію – понад 137,8 тис. га.

Про це повідомляє Міністерство економіки України.

«Спільні зусилля України та наших міжнародних партнерів з посилення спроможностей операторів дають результати. Обстеження та очищення земель цього року прискорилось, якщо порівнювати з минулим. Добрий приклад якісно налагоджених процесів демонструє Херсонська обласна військова адміністрація, яка побудувала ефективну координацію всіх операторів, що працюють в області. Завдяки цьому там за травень вдалося повернути в експлуатацію земель, площа яких удвічі перевищує площу самого міста», – поділився підсумками травня заступник міністра економіки Ігор Безкаравайний.

Усього в травні повернули в експлуатацію аграріям 29,8 тис. га земель сільгосппризначення. Серед них, зокрема, в Херсонській області – 26,9 тис. га.

 Нагадаємо, аграрії зможуть отримати компенсацію за проведене власним коштом розмінування сільгоспземель.