Агромаркет

У світі зниження пропозиції на ринку молока супроводжується зростанням попиту

У світі зниження пропозиції на ринку молока супроводжується зростанням попиту

Зниження пропозиції молока на світовому ринку супроводжується цього року зростанням попиту, відзначають аналітики USDEC (Американської ради з експорту молочної продукції).

За оцінками аналітиків USDEC, вплив посухи в Європі на молочний ринок виявився не таким значним, як очікувалося.

Зокрема, в Європі зростання виробництва становило 2,1%. Навіть у період посухи у липні 2018 року європейські фермери зуміли утримати зростання виробництва молока на рівні 1,4%.

Проте річний приріст виробництва молока в ЄС сповільнився. Високі ціни на корми позначаться на обсягах виробництва взимку, підкреслюють аналітики USDEC.

Австралія цього року також постраждала від посухи. У США ключовим фактором ринку стало зниження маржі фермерів. Зростання виробництва сповільнилося і в Аргентині. У Новій Зеландії сприятливі погодні умови і хороші виплати фермерам дозволили збільшити виробництво на 5% у перші три місяці нового сезону-2018/19.

У цілому зростання виробництва у країнах ТОП-5 складе всього близько 0,5% у другому півріччі 2018 року і навряд чи ситуація покращиться на початку 2019 року.

Зазвичай зниження пропозиції на ринку сирого молока спричиняє зростання цін, проте зараз зниження пропозиції на ринку супроводжується зростанням попиту, йдеться в матеріалах Центру вивчення молочного ринку.

Зростання попиту на молочну продукцію на світовому ринку сягнуло 7% у період із грудня по квітень. Ключовими драйверами зростання були країни Близького Сходу і Північної Африки, меншою мірою – країни Південно-Східної Азії, Японія і Південна Корея. Нижчі ціни залучили покупців, попит дещо сповільнився в травні і червні і відновився в липні.

DairyNews

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!