Агромаркет

У світі зменшиться обсяг торгівлі всіма видами зерна, крім кукурудзи

У світі зменшиться обсяг торгівлі всіма видами зерна, крім кукурудзи

Міжнародна торгівля всіма видами зернових культур у 2018/19 маркетинговому році наблизиться до 416 млн тонн, що на 1,4% нижче рекордного рівня минулого сезону.

Цього сезону очікується зниження всіма основними видами зернових, крім кукурудзи, повідомили в ФАО.

Зокрема, світова торгівля пшеницею в 2018/19 МР оцінюється в 171,8 млн тонн, що на 2,5% нижче за минулий сезон. Скорочення відбудеться через зменшення закупівель Алжиром, Індією, Марокко, ПАР, Туреччиною і США.

Світова торгівля кормовим зерном у сезоні-2018/19 прогнозується на рівні 196,4 млн тонн, що практично відповідає торішньому рівню, тому що збільшення експорту кукурудзи компенсувало уповільнення торгівлі ячменем і сорго.

Зокрема, торгівля кукурудзою в 2018/19 МР прогнозується на рівні майже 159 млн тонн, що на 2,3% перевищує показник минулого сезону.

Зростання обумовлене очікуваним збільшенням закупівель Іраном, Мексикою і Саудівською Аравією, але перш за все ЄС, оскільки ціни на кукурудзу залишаються досить конкурентоспроможними порівняно з іншими видами фуражного зерна.

Торгівля ячменем цього сезону впаде до 28,1 млн тонн, а торгівля сорго – до 5,4 млн тонн і досягне найнижчого рівня після сезону-2006/07 року. Таке скорочення пояснюється планами Китаю знизити обсяг закупівель.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!