Агромаркет

У перші місяці роботи ринку землі часто НГО була завищеною, - Держгеокадастр

Визначення оціночної вартості землі за допомогою автоматизованого модулю часто є завищеною.

Про це під час пресконференції повідомив перший заступник голови Держгеокадастру Анатолій Мірошниченко.

За його словами, відповідно до ст. 172 п. 3 Податкового кодексу України, неможливо нотаріально посвідчити договір щодо відчуження нерухомості реєстрації без визначення оціночної вартості земельної ділянки за допомогою автоматизованого модулю, який перебуває у віданні Фонду державного майна України.

«Оціночна вартість використовується для обрахування податкових платежів», – зауважив Анатолій Мірошниченко.

За його словами, у перші місяці лібералізації ринку землі оціночна вартість землі, згенерована у автоматизованому режимі, часто була завищеною.

Анатолій Мірошниченко уточнив, що є процедури, які дозволяють виправити проблему. Зокрема, потрібно замовити експертно-грошову оцінку, зареєструвати звіт за допомогою модуля Фонду держмайна.

«Якщо модуль відрізнятиметься на 25%, доведеться передати звіт на оцінку», – уточнив він.

Тим не менш, Держгеокадастр запропонував Фонду держмайна низку рішень щодо встановлення НГО, в тому числі за рахунок збільшення питомої ваги, яка надається алгоритмом, реальними відомостями щодо продажу земельних ділянок.

Нагадаємо, розмір НГО земельної ділянки можна тепер переглянути в будь-який час. Також ми писали, що платник податку може отримати НГО землі ще до її продажу.