Агромаркет

У 2019 році Україна повністю використала квоти на безмитний експорт агропродовольчої продукції до ЄС

Станом на 24 грудня 2019 року Україна повністю використала квоти на безмитний експорт агропродовольчої продукції до ЄС за 12 групами товарів.

Про це повідомляє Український клуб агарного бізнесу (УКАБ).

Ідеться про мед, цукор, крупи і борошно, оброблений крохмаль, оброблені томати, виноградний і яблучний соки, пшеницю, кукурудзу, м’ясо птиці, вершкове масло, оброблену продукцію із зернових та крохмаль.

Порівняно з 2018 роком, змінилися поставки солоду та пшеничної клейковини – на кінець грудня 2019 року використано 83%, в той час як за аналогічний період 2018 року квоту було використано в повному обсязі.

Також відчутно збільшилися поставки цукру – на кінець грудня 2019 року Україна повністю використала квоту на цукор, а в 2018 році за аналогічний період лише на 56%.

Як зазначається, станом на початок грудня 2018 року вітчизняні експортери закрили 11 квот на безмитний експорт до ЄС.

Нагадаємо, з жовтня 2017 року терміном на три роки почали діяти додаткові квоти на вісім груп товарів: мед, крупи та борошно, оброблені томати, виноградний та яблучний соки, овес пшениця, ячмінь та кукурудза.

«Станом на кінець грудня 2019 року з додаткових квот закрито чотири: мед, оброблені томати, а також пшениця і кукурудза. Порівняно з аналогічним періодом 2018 року ситуація не змінилася», – йдеться в повідомленні.

Як повідомлялося раніше, ЄС видав дозволи на імпорт української пшениці в рамках квоти на 2020 рік.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!