Агромаркет

У 2019 році інвестиційна активність у сільському господарстві слабшатиме

У 2019 році інвестиційна активність у сільському господарстві слабшатиме

У 2018 році значно уповільнився темп зростання капітальних інвестицій в аграрний сектор економіки порівняно з попереднім роком.

На цьому наголосив провідний науковий співробітник відділу інвестиційного та матеріально-технічного забезпечення Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки» Микола Кісіль.

За даними Державної служби статистики, капітальні інвестиції в сільське, лісове і рибне господарство у січні-вересні цього року склали 45289,5 млн грн – лише на 7,7% більше проти відповідного періоду 2017 року.

При цьому загалом по державі частка аграрного виробництва у вкладеннях за дев’ять місяців цього року теж зменшилася (на 2,4%) порівняно з аналогічним періодом минулого року – до 13,4%.

На розвиток сільського господарства, мисливства та надання пов’язаних із ними послуг спрямовано 98,5% капітальних інвестицій в агросектор. При цьому вкладення у лісове господарство порівняно з січнем-вереснем 2017 року зросли на 38,5%, а в рибне господарство – на 5,4%.

Капітальні інвестиції у виробництво харчових продуктів, напоїв та тютюнових виробів у січні-вересні 2018 року склали 14691,1 млн грн. Темп їх приросту був вищим, ніж у сільському господарстві – 12,6%.

Попри це сільське господарство залишається пріоритетним для інвесторів. З розрахунку на 1 грн капітальних інвестицій у харчову промисловість вкладення у сільське господарство становлять 3,08 грн (у відповідний період 2017 року – 3,17 грн). Це свідчить про пік фази інвестиційної пріоритетності сільського господарства, підкреслив Микола Кісіль.

Він додав, що до кінця 2018 року темпи зростання капінвестицій у сільське господарство залишатимуться уповільненими.

На думку науковця, інвестиційну діяльність в агросекторі стримують уповільнення темпів зростання обороту роздрібної торгівлі внутрішнього попиту – з 9,6% у січні до 5,4% за 10 місяців цього року, а також низка чинників зовнішнього характеру.

З огляду на скорочені обсяги держпідтримки в бюджеті-2019, наступного року слід очікувати подальшого уповільнення інвестиційної активності в сільському господарстві. А це зумовлюватиме негативний вплив на приріст валового внутрішнього продукту, оскільки між показниками капітальних інвестицій на 1 га сільгоспугідь і валового регіонального продукту існує взаємозв’язок: коефіцієнт регресії становить 0,6, пояснив вчений.

Необхідні додаткові заходи для посилення інвестиційної активності в агросфері, здійснення яких в умовах посилення військових та інших загроз досить проблематично, підсумував Микола Кісіль.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!