Агромаркет

Типові помилки, яких припускаються організатори земельних аукціонів

Типові помилки, яких припускаються організатори земельних аукціонів

Через типові помилки, яких припускаються власники земельних ділянок під час формування лоту, їм потім доводиться відміняти земельні аукціони.

Про це під час вебінару повідомив проєктний менеджер ДП «Прозорро.Продажі» Владислав Уривський.

За його словами, організатори аукціонів – це продавець або орендодавець земельної ділянки. Для того, щоб виставити ділянку на аукціон, власник має дотримуватися певних правил.

Тим не менш, власники землі припускаються певних помилок під час виставлення лотів. Одна з найтиповіших помилок – дані щодо площі земельної ділянки. Наприклад, один з власників вказав у лоті, що виставляється на аукціон ділянка площею у 2 тис. га, чого не може бути апріорі в одному лоті.

«Побачивши через декілька днів цю помилку власнику землі довелося відмінити аукціон, втративши певний час», – зауважив Владислав Уривський.

Фахівець радить перевіряти дані щодо земельної ділянки під час створення чернетки лоту.

Також доволі типовими є помилки у даті аукціону. Наприклад, один з організаторів виставив дату аукціону – 2027 рік. Тому і в цьому випадку власнику землі доведеться відмінити аукціон.

«Якщо аукціон не буде відмінено, власник має бути готовим до того, що хтось оскаржуватиме його», – уточнив Владислав Уривський.

За його словами, ще однією помилкою є неправильне завантаження фотографій або організатори взагалі не завантажують ілюстратив. Фахівець уточнив, що завантажувати фото потрібно у форматі JPEG, а не в Word чи PDF – ілюстратив у двох останніх форматах не відображатиметься в галереї.

«Однією з розповсюджених помилок є помилки у кадастровому номері ділянки. Якщо є така помилка, організатор повинен відмінити аукціон», – констатував Владислав Уривський.

Фахівець назвав й інші розповсюджені помилки, серед яких неповний або незрозумілий опис лоту, не завантажені документи до лоту (витяг з ДЗК, проєкт договору, фотографії ділянки тощо). Також помилкою є те, що документи, які завантажені до лоту, названі некоректно, наприклад «Файл1» замість «Витяг з ДЗК». Часто організатори невірно вказують контактну інформацію особи, з якою можна зв’язатися. Технічні помилки при публікації оголошення також є типовою помилкою. Те, що організатор не відповідає на питання потенційних учасників, також є неприпустимим.

«Часто організатори не перевіряють інформацію, яку вони публікують в оголошенні. Більше того, згідно із правилами можна виправити помилки в лоті впродовж двох днів, але власники цього не роблять, через що їм потім доводиться відміняти аукціон», – підсумував Владислав Уривський.

Нагадаємо, дані щодо земельних аукціонів відтепер можна проаналізувати в «Прозорро». Раніше в «Прозорро» розповіли про основні етапи земельних аукціонів.