Агромаркет

Три агростартапи представлять Україну на виставці в ОАЕ

За результатами хакатону з пошуку інновацій в сфері агропромисловості, який відбувся в Києві були відібрані 3, які представлять Україну на тижні, присвяченому технологіям в AgriFood в рамках виставки EXPO 2020 в Дубаї, що триватиме з 13 по 17 лютого 2022 року. Стартапи отримають тревел ваучери від партнера заходу Райффайзен Банку.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства аграрної політики та продовольства України.

Організаторами хакатону виступили Український фонд стартапів спільно з ISE Corporate Accelerator та Міністерством аграрної політики та продовольства України, з метою пошуку перспективних стартапів та створення успішних кейсів в аграрній галузі.

Першим переможцем став стартап ВКУРСІ ЗЕМЛІ. Це сервіс земельної аналітики та даних, що дозволяє отримувати відомості про земельні ділянки з державних реєстрів, проводити аудит земельного банку громад, здійснювати перевірку земельних ділянок при купівлі або кредитуванні (Київ).

Другий переможець – FlyAGData. Hardware рішення, яке зменшує витрати на агровиробництво та підвищує рентабельність/маржинальність фермерських господарств, завдяки збору агрономічних та інженерних даних в режимі реального часу з техніки, перетворюючи їх на цінні аналітичні дані для фермерів (Вінниця).

Технологія дозволяє економити від 50 до 150 доларів на гектар. Обладнання вже встановлена більш ніж на 100 пристроїв у фермерствах, які мають від 1 до 150 тисяч гектар земельної площі. Третім представлятиме Україну Fruittorg. b2b аграрний маркетплейс вузької спеціалізації: фрукти та овочі, який через алгоритми штучного інтелекту забезпечує попит, формує плановість, надає безпеку якості продукції та формує інтернет речей у фруктово-овочевій сфері (Вінниця).

Залучення алгоритмів штучного інтелекту до формування вивіреного ланцюга продажів надає учасникам ринку вивільненого 30% додаткового часу та більше 25% додаткових прибутків. Стартап визначає оптимізовані маршрути для мінімізації витрат на доставку, а також, наприклад, для зменшення впливу на навколишнє середовище.  

Нагадаємо, МінАПК шукає перспективні агростартапи.