Агромаркет

Трейдери зазнають збитків у $300-400 млн через невиконання форвардних контрактів

Ситуація, що наразі складається на українському ринку кукурудзи, може підірвати довіру трейдерів до інструменту укладення форвардів. Фермери ж, які навмисно занижують офіційні дані про врожайність кукурудзи, ймовірно спровокують зниження цін на цю культуру.

Таку думку в ході онлайн-конференції «Corn-2020: deal of default?!» висловив Микола Горбачьов, президент Української зернової асоціації.

«Трейдери почнуть купувати кукурудзу тільки тоді, коли зерно вже буде безпосередньо доставлятися покупцеві. Це, по-перше, скоротить, фінансування сільгосппідприємств, а по-друге, не дасть можливості зафіксувати ціну та її падіння в період збирання врожаю. Таким чином, весь сектор отримає менше грошей», –  вважає він.

Президент УЗА відзначив, що за його оцінками, за форвардними контрактами в поточному році було закуплено близько 6-8 млн тонн. Відтак, при різниці близько $50/тонна між цінами форвардних контрактів, укладених у липні-серпні, і поточними цінами, трейдери зазнають збитків в $300-400 млн.

«Аграрії, які користуються критичною ситуацією з урожаєм кукурудзи та навмисно замовчують реальні дані щодо її врожайності, надіються на те, що держава компенсує їм збитки від зниження врожайності в минулому році або ж трейдери підуть назустріч і дозволять не поставляти весь законтрактований раніше обсяг», – додає Микола Горбачьов.

Він також вважає, що очікування більш високих цін аграріями може навпаки спровокувати зниження цін, оскільки при обмеженні обсягів експорту кукурудзи, на основі офіційних даних на внутрішній ринок надійде 3-4 млн тонн кукурудзи, які були приховані через маніпуляції сільгоспвиробників з показниками врожайності.