Агромаркет

Світові ціни на рослинні олії знизилися на 3,5%, - ФАО

Середнє значення Індексу цін на рослинні олії ФАО у травні 2022 року становило 229,3 пунктів, що на 8,3 пунктів (3,5 відсотка) нижче за показник минулого місяця, але все ж таки помітно вище рівня травня минулого року.

Про йце йдеться у звіті ФАО.

Це зниження в порівнянні з минулим місяцем відображає падіння цін на пальмову, соняшникову, соєву та ріпакову олії. Світові ціни на пальмову олію у травні трохи знизилися.

Крім зниження попиту, зниженню цін також сприяло скасування Індонезією короткочасної заборони на експорт пальмової олії. Але невизначеність щодо перспектив експорту з цієї країни стримувало зниження світових цін на олію.

У той же час світові котирування соняшникової олії впали порівняно з рекордними рівнями, що спостерігалися нещодавно, оскільки в Україні товарні запаси цієї продукції продовжують збільшуватися у зв’язку з логістичними труднощами. Світові ціни на соєву та ріпакову олії також трохи знизилися у травні, головним чином під впливом млявого попиту у зв’язку зі зростанням витрат за останні кілька місяців.

Нагадаємо, ФАО надаватиме грошову допомогу українським фермерам. Раніше ми писали, що у ФАО оцінили прямі збитки українським сільгоспактивам внаслідок війни.