Агромаркет

ФАО надаватиме грошову допомогу українським фермерам

Продовольча та сільськогосподарська організація Об’єднаних Націй (ФАО) активно нарощує масштаби заходів реагування на невідкладні потреби щодо забезпечення продовольчої безпеки, викликані війною рф проти України. Особливу увагу на початковому етапі ФАО приділяє збереженню джерел для існування найуразливіших дрібних сільгоспвиробників.

Про це повідомляє пресслужба ФАО.

«Ми працюємо цілодобово сім днів на тиждень, щоб розширити масштаби допомоги. Ми маємо твердий намір залишатися тут і допомагати всім постраждалим – особливо сільгоспвиробникам і людям, які отримують кошти для існування за рахунок виробництва продовольства та ведення сільського господарства”, – заявила керівник операції з реагування на надзвичайні ситуації в Україні Мара Лопес (ФАО).

ФАО звернулась із терміновим запитом про негайне залучення первинного, явно мінімального, фінансування у розмірі 50 млн дол. США для надання протягом наступних трьох місяців допомоги для 240 тис. найбільш уразливих сільських жінок та чоловіків та задоволення найнагальніших та найнагальніших потреб сільського населення. Загалом кластер з продовольчої безпеки та джерел засобів до існування, керівником якого є ФАО, звернувся з проханням про виділення 183,5 млн дол. США на надання продовольчої допомоги та підтримку джерел коштів для існування у сільському господарстві в рамках Екстреного заклику Організації Об’єднаних Націй.

Ці кошти мають підтримати дрібних сільгоспвиробників у країні, щоб вони могли засіяти свої поля, зібрати врожай, зберегти свою худобу та продовжити виробництво продовольства. Для задоволення невідкладних потреб надаватиметься багатоцільова допомога готівкою, за необхідності та можливості разом з наданням насіння, сільгоспінвентарю та інших сільськогосподарських ресурсів.

Близько 30 відсотків (12,6 млн осіб) населення України проживає у сільських районах (станом на січень 2021 року). Сільське господарство відіграє ключову роль в економіці України та є основою джерел коштів для існування сільського населення, на його частку припадає 9 відсотків ВВП.

Раніше ми писали, як найшвидше доставити в Україну вантажі з гуманітарною допомогою.