Агромаркет

Стабілізації цін на міндобрива очікувати не варто до весни 2022 року, - думка

Цінової стабілізації на ринку міндобрив до квітня-травня 2022 року очікувати не варто, передумов до зниження ціни немає і в короткостроковій перспективі не буде.

Про це повідомив трейдер із добрив компанії «Прометей» Олег Яшулін.

За його словами, друге півріччя ознаменувалося висхідним трендом на ринку мінеральних добрив, і причиною цього є висока сировинна компонента в їх собівартості.

Відмічається, що складна економіка виробництва змушує виробників добрив перекладати додаткові витрати, пов`язані зі зростанням ціни газу, на споживачів. Внаслідок цього українські агровиробники вже зіткнулися не лише зі зростанням цін на добрива, а й із їх нестачею.

«Наразі на ринку простежується дефіцит. Навесні зі 100% гарантією фермери також зіштовхнуться з нестачею міндобрив. Оскільки ситуація з газом залишиться напруженою, багато заводів у Європі вже зараз на межі зупинки. Відкату цін на міндобрива зараз однозначно не буде, навіть якщо припустити, що ціна на газ почне зараз падати», — наголосив Олег Яшулін.

Водночас, за словами трейдера із добрив, компанія забезпечена товаром у повному обсязі.

«Загалом продажі йдуть на порівнянні з торішнім рівнем. Спостерігається незначне просідання у продажах азотних, але водночас зріс обсяг збуту NPK добрив. Співвідношення продажів азотних та складних добрив варіюється на рівні 70:30 відповідно», — деталізує Олег Яшулін.

Нагадаємо, українські виробники добрив перебувають у зоні ризику.