Агромаркет

Українські виробники добрив перебувають у зоні ризику, - експерт

Собівартість виробництва добрив є синтетичним показником, який формується з багатьох складників, зокрема й вартості сировини. Чим більший виробник — тим більша собівартість його продукції. Наразі через ризик директивного перерозподілення наявного в Україні газу і вугілля підприємства підприємства опинились в зоні ризику.

Таку експертну думку висловлює журнал The Ukrainian Farmer.

На переконання експерта галузі Сергія Рубана, великі підприємства не можуть дозволити собі тривалий час працювати за мінімальними цінами. Водночас для отримання обігових коштів або рівномірного завантаження виробничих потужностей великі підприємства можуть в окремі періоди реалізовувати продукцію навіть нижчу за собівартість.

«Верхню межу цінового коридору визначає дисбаланс попиту і пропозиції на ринку. Локальні дефіцити добрив виникають в Україні майже кожен рік під час росту сезонного попиту з боку аграріїв», – зауважив виданню фахівець. 

Сергій Рубан вважає, що українські виробники добрив наразі перебувають у зоні ризику.

«Найімовірнішим сценарієм на зимовий період є директивне перерозподілення наявного в Україні газу і вугілля власного видобування на потреби житлово-комунального сектору. Можливо, що промисловість опиниться не лише в умовах підвищення цін на сировину, а й вимушено працюватиме в умовах жорстких лімітів. Або взагалі не працювати», – підкреслив експерт.

Нагадаємо, ціни на добрива в Україні не знизяться з ціною газу. Раніше було озвучено два сценарія цінової ситуації з міндобривами.