Агромаркет

Споживання борошна ростиме на 1,2% на рік, - експерт

З урахуванням поточних темпів приросту світового населення і тенденцій в мукомольном виробництві 2025 року обсяг світового споживання борошна може збільшитися приблизно на 20 млн тонн в порівнянні з поточним рівнем і досягти практично 400 млн тонн. Такий прогноз озвучив директор асоціації «Борошномели України» Родіон Рибчинський.

Про це повідомляє АПК-Інформ.

«При цьому слід враховувати, що темпи приросту глобального споживання борошна знижуються і в найближчі 5 років середньорічний приріст даного показника очікується на рівні 1,2% на рік», – уточнив експерт.

Також Родіон Рибчинський зазначив, що обсяг глобальної торгівлі борошном залишається відносно стабільним протягом кількох останніх сезонів і оцінюється в 14,1-14,7 млн ​​тонн щорічно. При цьому на тлі зниження цін на продукцію для обсягів торгівлі в грошовому вираженні характерна низхідна тенденція.

«Із зазначеного обсягу торгівлі близько половини припадає на локалізовані ринки збуту, які забезпечуються одним, максимум двома постачальниками. Таким чином, ємність щодо вільного світового ринку борошна, де присутня конкуренція між постачальниками, сьогодні оцінюється в 7,5-7,8 млн тонн», – підсумував він.

Читайте також: Вінницький комбінат хлібопродуктів №2 укотре став вітчизняним лідером з виробництва та експорту борошна

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!