Агромаркет

Соняшникова олія за обсягами споживання у світі займає лише 9%

До трійки рослинних олій, попит на які у світі найбільший, у 2019 році увійшли пальмова – 35%, соєва – 29% та соняшникова – 9%.

Про це повідомляють аналітики консалтингової компанії Pro-Consalting.

Як зазначається, Україна спеціалізується на виробництві соняшникової олії, а  останнім часом стали з’являтися також підприємства, що виробляють і інші види олій, як, наприклад, соєва і ріпакова.

Втім, найбільш корисні для людини горіхова, лляна, гірчична, гарбузова олії в Україні майже не виготовляються, хоча сировини для них є в надлишку.

«Олійно-екстракційним заводам не вигідно закуповувати додаткове обладнання холодного віджиму, щоб виробляти обмежені партії нетрадиційних рослинних олій, вони налаштовані на гарячий віджим насіння соняшнику і мають добре налагоджені канали реалізації. Та й попит на внутрішньому ринку на дорогі олії холодного віджиму дуже обмежений через низьку купівельну спроможність українців», – ідеться в повідомленні.

У той же час, у країнах Європи, де наслення більш платоспроможне, попит на олії холодного віджиму великий, тому українські підприємства можуть зайняти міцні позиції у цій ніші, вважають аналітики.

Нагадаємо, виробник поділився секретами виробництва лляної, гарбузової, рижієвої, горіхової олії та олії з чорного кмину.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!