Агромаркет

Швидкість руху повітря під час охолодження неоднакова для різних груп свиней

Аеродинаміка у свинарських приміщеннях у спекотну пору року важлива для конвекції – охолодження внаслідок руху повітря вздовж шкірного покриву тварин. Вона становить 35% загальних тепловтрат свиней, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Тунельна вентиляція охолоджує тварин завдяки конвекції. Якщо створити швидкість руху повітря 1,5 м/с на рівні свині (див. таблицю), це дасть змогу знизити температуру, яку вона відчуває, на 10 °C. Такого охолоджувального ефекту можна легко досягти в приміщенні типу «пенал» – неширокому, довгому, з підвісною стелею.

Для отримання такої самої швидкості руху повітря й такого ефекту охолодження свиней у ключечнику доведеться встановити майже вдвічі більше вентиляторів. Отже, різниця інвестицій в обладнання й операційні витрати на електроенергію очевидна.

Слід урахувати, що оптимальна швидкість руху повітря з метою охолодження залежить від віку і групи тварин. Надмірне зростання швидкості руху повітря призводить до протягів, які негативно позначаються на здоров’ї свиней. Особливо критично це для свиноматок на опоросі та поросят на дорощуванні.

Тому для свиней на заплідненні, очікуванні й на ділянках відгодівлі рекомендується використовувати тунельну вентиляцію, а на ділянках опоросу і дорощування рекомендується поперечна вентиляція.