Агромаркет

Середня вартість 1 га паю на Львівщині у листопаді збільшилась майже на 25%

На території Львівської області з моменту скасування мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення здійснено 1462 правочинів щодо земельних ділянок сільськогосподарського призначення на загальну площу – 1,19 тис га.

Про це повідомляє пресслужба Департаменту агропромислового розвитку Львівської ОДА,

З загальної кількості правочинів по області було укладено 271 угода щодо купівлі – продажу так званих «підмораторних» земель сільськогосподарського призначення на площу 342,7 га. Це лише 0,005% від загальної площі проданих паїв по Україні у звітний період. При цьому середня вартість 1 га паю в області становить 104,13 тис грн, що більш як в 2 рази вища за середню ціну по Україні.

«Як ми і прогнозували, власники паїв Львівщини не поспішають продавати землю в очікуванні на зростання ціни. І ціни прогнозовано зростають. У порівнянні з вереснем, середня вартість 1 га паю в нашому регіоні у листопаді збільшилась майже на 25 %. Це також свідчить про те, що населення регіону доволі поінформоване про ринок землі та досвід провадження ринку землі в країнах ЄС», – зазначила директор департаменту агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації Тетяна Гетьман.

Раніше було названо області з найвищими цінами на землю. Також ми писали, що у 55% угод купівлі-продажу землі реєструються ціни.