Агромаркет

Ринок сої отримав підтримку

Аналітики USDA оновили свій прогноз балансу світового соєвого ринку на 2019/20 МР. Їхня  квітнева доповідь виявилась бичачою, оскільки прогноз виробництва соєвих бобів у світі поточного сезону було зменшено на 3,68 млн тонн – до 338,082 млн тонн.

Про це AgroTimes повідомила заступниця директора ProAgro Group Марія Колесник.

За її словами, це стало можливим за рахунок скорочення обсягів виробництва в Бразилії на 1,5 млн тонн – до 124,5 млн тонн, та в Аргентині на 2 млн – до 52 млн тонн сої. Рівень кінцевих запасів сої в світі також було скорочено на 1,94 млн тонн, попри те, що ринок очікував їх скорочення лише на 900 тис. тонн.

Попри скорочення прогнозів виробництва, оцінку цьогорічного експорту сої для Бразилії було підвищено на 1,5 млн тонн до рекордних 78,5 млн тонн. Водночас, експортний потенціал Аргентини було залишено без змін. За умов наявних проблем, які виникли із відвантаженням сої та зерна в портах країн Південної Америки через пандемію коронавірусу, строки поставок з цього регіону були порушені, що вже викликало додаткове напруження на ринку.

Паралельно американські аналітики скоротили власний прогноз експорту соєвих бобів з території США на 1,36 млн тонн – до 48,308 млн тонн. Попри збільшення експортних поставок з Бразилії, оцінка світової торгівлі соєю в сезоні 2019/20 МР була скорочена на 0,715 млн тонн – до 151,466 млн тонн. Окремо варто відмітити збільшення прогнозного показника імпорту сої Китаєм на 1 млн до 98 млн тонн.

Одночасно із американськими урядовими аналітиками власний прогноз виробництва сої в країні оприлюднили експерти бразильської CONAB. Відповідно до їх нового прогнозу в сезоні 2019/20 МР врожай соєвих бобів в Бразилії оцінюється у 122,06 млн тонн, що на 2,14 млн менше за їх попередню оцінку.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!