Агромаркет

Різке падіння цін на нафту призвело до подешевшання ф'ючерсів на сою та кукурудзу

Різке зниження цін на нафту WTI призвело до подешевшання ф’ючерсів на сою та кукурудзу, повідомляють аналітики електронної зернової біржі Grain Trade. 

«Падіння травневих ф’ючерсів на нафту WTI до від’ємних значень ще раз підтвердило, що ціну товару визначає попит, а відсутність вільних ємностей підвищує вартість зберігання. Так, зупинка підприємств та обмеження пересування людей знизили попит на пальне, та, відповідно, на етанол та біодизель, які в США виробляють з сої та кукурудзи», – йдеться в повідомленні.

Як зазначається, попит на кукурудзу зменшили й виробники кормів, які страждають від падіння цін на м’ясо та затовареності складів внаслідок скорочення внутрішнього споживання та експортного попиту з боку Китаю.

Як наслідок – травневі ф’ючерси на кукурудзу подешевшали на 2,5% – до $126,77/тонна. 

Ціни на кукурудзу не підтримало й різке зростання пшеничних котирувань, викликане посушливою погодою в основних країнах – виробниках, та прогноз сухої погоди в Бразилії, де завершена сівба кукурудзи другого врожаю. 

«Ринок не відреагував на обіцяний МСГ США пакет допомоги фермерам в розмірі 3,9 млрд $, яким надаватимуть компенсації до 85% від падіння ціни з 1 січня по 15 квітня (проте виплати для однієї компанії не перевищуватимуть $125 тис.), – ідеться в повідомленні.

Під тиском падіння внутрішнього попиту та цін на нафту знизилися також липневі ф’ючерси на сою в США на 1,5% – до $305/тонна, а на соєву олію – на 2,7%, до $571,88/тонна.

Щоправда, ринок сої підтримало збільшення експорту сої з США за тиждень на 22% – до 539,8 тис. тонн, хоча до Китаю її було відвантажено лише 70 тис. тонн.

Ціни на сою на базисі FOB продовжують знижуватися, і наразі складають $333-335/тонна (FOB US Gulf) для американської сої та $335/тонна (FOB Brazil) для бразильської.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!