Агромаркет

Рахунки юридичних осіб без відомостей про кінцевого бенефіціара будуть заморожені

Після ухвалення 6 грудня Міністерством юстиції Закону №361-IX «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення», юридичні особи мають три місяці з дня опублікування наказу, аби подати до Єдиного державного реєстру відомості про всіх власників бізнесу, а також вказати структуру власності. Якщо цього не зробити, рахунки будуть заморожені.

Про це розповіла юристка Юлія Бронат під час онлайн-курсу «Агробізнес. Нові можливості», організованого ГО РЖФХ, за підтримки Українського проекту бізнес розвитку плодовоовочівництва.

За її словами, для того, щоб повідомити реєстратора про кінцевого бенефіціарного власника, необхідно заповнити відповідну реєстраційну форму.

«Це буде схематична довідка, в якій блочним форматом буде відображено дані про компанію, хто є власником, різні його зв’язки і тд. Наразі проблема в тому, що структура власності ще не визначена органами влади, Міністерством юстиції, зокрема», – зазначила юристка.

Вона також розповіла, що питання щодо кінцевих бенефіціарів стосується тільки юридичних осіб, зокрема, тих, хто є директором, бухгалтером, власником юридичної особи, членом ФГ зі статусом юридичної особи, або ж  управлінням сільськогосподарського кооперативу.

«Кінцевий бенефіціарний власник – це особа, яка володіє повністю або часткою  капіталу, майном юридичної особи, має безпосередній прямий вплив на прийняття рішення такої юридичної особи та долю капіталу більше 10%», – додала Юлія Бронат.

Нагадаємо, стало відомо, як звітувати за оновленими деклараціями з податку на прибуток.