Агромаркет
Головне:
Агромаркет

Питання визнання сертифікації українського насіння Європарламент розгляне 5 жовтня

5 жовтня Європейський Парламент розглядатиме в першому читанні питання про  визнання еквівалентною систему сертифікації насіння України в ЄС.

Про це повідомили в Українському клубі аграрного бізнесу (УКАБ).

Процес визнання триває вже близько дев’яти років з моменту подання заявки і три роки після аудиту, та активізувався лише на початку 2020 року, коли в квітні 2020 року Європейська Комісія ухвалила рішення про направлення до Європарламенту пропозиції щодо визнання системи сертифікації насіння в Україні еквівалентною вимогам ЄС. 

«Питання є стратегічно важливим для розвитку експортного потенціалу Україні, зокрема, що стосується реалізації на світових ринках продукції з доданою вартістю», – зазначили в УКАБ.

Крім того,  збільшення експортних можливостей і розширення географії експорту вирощеного в Україні насіння є важливим у зв’язку втратою ринку Росії і складнощами експорту до багатьох країн СНД через необхідність транзиту через російську територію.

«Відкладення розгляду цього питання протягом багатьох років у поєднанні з втратою ринку РФ та дружніх до неї країн призвело до того, що суттєво впав експорт українського насіння зернових та деяких олійних культур і потенціал українського насіннєвого бізнесу. Проте активізація процесу дає надію на те, що найближчим часом буде вирішено проблему з відсутністю експортних ринків, а також визнано високу якість вирощеного в Україні насіння», – зазначив Олег Нестеров, координатор насіннєвого комітету УКАБ.  

Нагадаємо, нещодавно Європарламент підтримав еквівалентність для насіння зернових з України

Журнали